Herkese yeniden MERHABA!

2018 yılında kurulan The Chemisttry yenilenen web sitesi ile yeniden sizlerle. Kısa bir ara verip kendimizi geliştirdik ve sizlerin talebi üzerine yeniden web sitemizi kurduk.

Peki biz kimiz?

Kimyaya dair her konuyu sizlere açıkça anlatmaya geldik. Kimya biliminin sadece formüllerden ve laboratuvardan ibaret olmadığını aslında yaşam alanımıza baktığımız zaman her alanda var olduğunu konularımız ile sizlere yazacağız. Hatta sadece yaşam alanımızda değil evrene baktığımız zaman da kimyanın var olduğunu anlatacağız. Bilim dalları organik, anorganik, biyokimya, analitik, fizikokimya ile başlayıp alt bilim dalları astrokimya, deniz ve okyanus kimyası, metaller kimyası, ağaç kimyası gibi başlıklarla genişlemektedir. Bunlar sadece bir kaç örnek.

Bugüne kadar nasıl çalışmalar yaptık?

Gösteri deneylerimiz ile çeşitli etkinliklere katılarak insanlarla kimyayı bir araya getirdik. Bazı deneylerimizi öğrenmeye meraklı kişilere de yaptırdık. Eğlenceli gösteri deneylerimiz ile insanlarla keyifli ve öğretici zamanlar geçirdik.

Instagram üzerinden ana başlıklarımızın dahilinde içerik ürettik. Bazı iş birlikleri ile hem kendimizi hem de bizlere yakın sayfaları destekleyici paylaşımlarda bulunduk ve bulunuyoruz.

Kendisini geliştirmek isteyen takipçilerimiz için çeşitli ilham verici videolar paylaştık ve paylaşıyoruz. Önceliklerimizin arasında farkındalığı arttırmak ve takipçilerimizi cesaretlendirip kendi gelişimlerine katkıda bulunmak.

Farklı konular hakkında canlı yayınlar yaptık ve yapıyoruz. Herkesin katılımına açık olan canlı yayınlarımızda isteyen takipçilerimizi dahil ettik ve hep birlikte gelen soruları cevaplandırdık. Konuların farklı fikirler ile renklenmesini sağladık.

Planlanan bir diğer etkinliğimiz ise eğitimler açıp isteyen kişilere eğitimler vermektir.

Amacımız biz öğrenirken sizlere de öğretmek, sizlerden de öğrenmektir. Bilgi paylaştıkça çoğalır.

Evren kimyadır!

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir